Cilt Sağlığı Ve Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Cilt Sağlığı Ve Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Yaş ilerlemesi ve kış aylarının soğuk etkisi, cildinize zarar verebilir. Düzenli olarak yapacağınız cilt bakımları, cildinizin çok daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar. Cildinizin ihtiyaç duyduğu besin ve vitaminleri sağlayan destek uygulamalar, yorgun ve bitkin görünümünü minimuma indirir. Cilt sağlığı için yapılması gerekenler düzenli ve doğru bir şekilde uygulandığında gözle görülür farklılıklar yaratır.

Evde Cilt Gençleştirme İşlemi

Cildinizin çok daha genç bir görünüme sahip olmasını formüller, kısa sürede gözle görülür farklılıklar yaratır. Cilt sağlığı ve beslenme arasında derin bir ilişki bulunur. Sağlıklı beslenmek metabolizma yaşına ve kütle yoğunluğa göre ihtiyaç duyulan besinlerin tüketilmesidir. Vücutta yeterli miktarda bulunan vitamin, mineral, asit ve yağlar ciltte oluşabilecek hastalıkları ve sendromları engeller. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra profesyonel takviyeleri de tercih edebilir, Aquashine ile cildinizin ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayabilirsiniz.

Cilt Kolajen Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Kolajen, cildinizde en çok bulunan protein çeşididir. Vücudunuzda doğal olarak kolajen sentezlenebilir ancak zamanla ve dış faktörler sayesinde kolajen üretimi yavaşlar. İleri yaşlarda ciltte meydana gelen kırışıklık ve kuruluğun nedenlerinden biri de kolajen eksikliğidir. Kolajen eksikliği belirtileri şunlardır:

●    Kolajen cilt esnekliğini sağlar. Bu nedenle kolajen miktarı azaldığında ciltte kırışıklıklar, sarkma ve çizgiler oluşabilir.
●    Kolajen eksikliği ciltte nem oranını azaltır. Bu nedenle cildinizin çabuk kurumasını ve kırışması kolajen eksikliğinin belirtileri arasındadır.

Cilt Kolajeni Nasıl Arttırılır?

Cilt problemleri yaşayan pek çok insanın aklına “Cilt sağlığını korumak için neler yapmalıyız?” sorusu gelir. Cilt sağlığını korumak için yapılması gerekenlerden biri kolajen miktarını artırmaktır. Vitamin ve mineral tüketimi gibi doğal yollar ve ek takviyeler ile kolajen miktarını artırmak mümkündür. Cilt sağlığında vitamin ve minerallerin önemi oldukça fazladır. Doğal ek gıdalar ve zengin formülasyona sahip gençlik iksiri bu ihtiyacı karşılayabilir.

Cilt Rengini Açma Ve Lekeleri Azaltma

Ciltteki ton farklılıkları ve lekeler çoğu zaman rahatsız edicidir. Cilt rengini açma işlemi için kolajen artırımı yapan Aquashine Btx gençlik iksirini kullanabilirsiniz. Gençlik iksiri içerisinde bulunan biyomimetik peptidler, lekeleri düzeltme de aktif rol oynar. Doğal ve etkili formülü ile dikkat çeken Aquashine çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur Ve Nasıl Tedavi Olur?

Cilt lekeleri, cilt rengini veren kök hücrelerin düzensiz bir şekilde çalışmasıyla ortaya çıkar. Zararlı ışınlar, genetik faktörler, hamilelik gibi unsurlar cilt lekelerine neden olabilir. Cilt lekesi tedavisi, leke oluşumunu etkileyen faktöre göre değişiklik gösterir. Mezoterapi, peeling, kriyoterapi, dermapen gibi yöntemler tedavi de kullanılabilir.

Aquashine Btx Nedir?

Aquashine BTX cilt yaşlanmasını azaltmak için üretilen özel bir formüle sahiptir. Cildin esnekliğini ve elastikiyetini artırmak için bir araya getirilen formül “gençlik iksiri” olarak da adlandırılır. Gençlik iksirinin içerisinde hyaluronik asit bulunur. Çapraz bağ içermeyen hyaluronik asitler, 14 çeşit vitamin ve 24 çeşit aminoasit ile birlikte cildin nem dengesini korur. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde ışıltılı bir görünüm kazanır. Son teknoloji ile üretilen gençlik iksiri içerisinde cildin ihtiyacı olan 8 çeşit peptid bulunur. Bu sayede cit sağlığını korur ve gençleştirme de aktif rol oynar.

Cilt Gençleştirmede Son Teknoloji Aquashine Dolgu

Teknolojiyle birlikte yenilenen ve gelişen cilt gençleştirme tedavisi, aquashine dolgu ile yeni bir boyut kazanır. Aquashine içerisinde bulunan bileşenler mezoterapi, cilt dolgusu ve botilinum etkilerini bir arada sunar. Aquashine dolgu cildinizin çok daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kırışıklıkları azaltarak cilt gençleştirme işleminizde ekstra performans gösterir. Kök hücrelere nüfuz eden Aquashine dolgular, kırışıklık oluşumunu engeller.

Cilt Yenileme İşlemlerinin Aşamaları

Cilt gençleştirme uygulamaları göz altı kırışıklığı, sarkma, yıpranma, göz altı morlukları gibi durumlarda tercih edilebilir.  Cilt gençleştirme son teknoloji kimyasal ürünler, pratik ve güvenilir aşamaları ile daha sağlıklı ve canlı ciltlere sahip olmanızı sağlar. Aquashine (gençlik iksiri) gelişmiş teknolojiyle yapılan uygulamalardan biridir. Aquashine tedavisi evde, ofiste ve dilediğiniz her yerde  profesyonel sağlık personelleri tarafından uygulanır. Uzman hekimler kontrolünde yapılan tedavi için üç seans önerilir. Kalıcı ve uzun süreli cilt sağlığı için periyodik olarak üç ay da bir seans yaptırabilirsiniz. Bunun için bir uzmana başvurabilir, Nova Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

Aquashine Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Aquashine tedavisi cilt sağlığını korumak ve gençleştirmek için yapılır. Gözlemlenen herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyon yapıldığı için hafif morarma, şişme ve ödem gözlenebilir. Ancak bu etkiler 24 saat sonra geçmektedir.

Aquashine BTX (Gençlik İksiri) Tedavisi Sonrası Ağrı Olur Mu?

Aquashine tedavisi uygulanırken anestezi kremleri kullanılır. Bu kremler sayesinde tedavi sonrası ağrı gözlemlenmez.