Nova Clinic, yerel ve uluslararası organizasyonlarda profesyonel ekip kadrosu ile birlikte ambulans hizmeti vermektedir. Ambulans hizmetleri nelerdir sorusu çoğu kişinin aklına takılan sorular arasında yer almaktadır. Bu kapsamda hizmetler; konser, fuar, seminer, yarışma vb. her organizasyonlarda acil sağlık hizmeti, revir kurulumu ve sağlık tır hizmeti verilmektedir. 7/24 hizmet anlayışı ile 0850 755 90 33 numaralı telefon üzerinden Alarm Merkezi’nde yer alan görevli doktorlar tarafından verilmektedir. Nova Clinic, Acil Sağlık ekibinde yer alan personellere sağlık sorunun ne olduğu hakkında bilgi verilerek yapılması gerekilen durumlar yönlendirilmektedir. Bu hizmet anlayışı ile ilaç tavsiyesi ve reçete verilmemektedir.

1- Doktorlu Kara Ambulans Hizmeti

Nova Clinic, Doktorlu Kara Ambulansı hizmeti ile üyeliği olan müşterilerine acil durumlarda konuma acil doktor ve donanımlı ambulans hizmeti göndermektedir. Bu süreç boyunca tedavi tamamlanmadan ya da en yakın hastaneye nakli gerçekleştirilmeden hizmet tamamlanmaktadır. Nova Clinic; Acil Sağlık Hizmetleri Ambulans, donanımlı doktor, anestezi teknisyeni ve ilkyardım eğitimini en iyi şekilde tamamlamış şoförden oluşmaktadır.

2- Hastane Organizasyonu

Ambulans hizmetlerinde Nova Clinic, hastane organizasyonu hizmetiyle hastaya ve hasta yakınına alternatifler sunmaktadır. Dolayısıyla hastanın hastanedeki yeri önceden hazırlanmış olmaktadır.