AVM Revirlerine Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Toplu yaşam alanlarında insan ve insan sağlığını tehlikeye sokabilecek herhangi bir durumda hemen müdahale hayati önem taşımaktadır. Toplu yaşam alanları içerisinde gösterilebilecek AVM’ler içinde sağlık prosedürlerinin sağlanması, acil tıbbi müdahale ünitelerinin işlevsel olması oldukça önemlidir. Yasal mevzuat gereği her AVM,  bir acil tıbbi müdahale ünitesini yani diğer adı ile reviri bünyesinde bulundurmak zorundadır.

Nova Clinic, avm revir işletmeciliğinde çözüm ortaklığı sunmaktadır.

AVM’lerde En Çok Karşılaşılan Sağlık Problemleri Nelerdir?

Her AVM’nin mimarı yapısı, lokasyonu, hizmet verdiği mağaza hacmi ve m2’sine göre karşılaşılan vaka profilleri farklılık göstermekle birlikte, AVM revirine gelen en fazla vakalar; Boğulma, düşme, burkulma, yumuşak doku zedelenmeleri, tansiyon düşüklükleri, bayılma, fenalaşma şeklinde gözlemlenmektedir.

 

AVM Revir Mevzuatı Nedir? AVM Revir Kurulumu ve Revir İşletmeciliği Detayları

2016 yılının Şubat ayı itibari ile Avm’ler de revir hizmeti zorunlu hale getirilmiştir. T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı bildiriye göre revir hizmetleri zorunlu kılınmıştır. Bu kapsamda firmamız acil tıbbi müdahale ünitesi ve bu alanda hizmet verecek sağlık personel desteği sağlamaktadır. Tüm müşteri ve çalışanların yararlanabileceği revir hizmetindeki en temel amaç meydana gelebilecek acil durumların en iyi şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Özellikle bireylerin hayatını tehdit edecek yaralanma ve kalp krizi gibi durumlar ilk müdahale çok önemlidir.

AVM Revir Hizmeti Zorunlu Mudur?

Evet, AVM’lerin acil tıbbi müdahale ünitesi diğer adı ile revir bulundurma zorunluluğu vardır.

AVM Revirinde Çalışan Sağlık Personelleri- AVM Revirinde Çalışan Sağlık Personeli Yetkinlikleri- AVM Revirinde Çalışmak

Avm revir hizmetleri, alışveriş merkezlerinde rahatsızlanan bireylere ilk müdahalenin yapıldığı yerler olduğundan ötürü, sağlık alanında bilgili ve tecrübeli saha sağlık personellerinin görev alması zorunludur. Alanında uzman saha sağlık personelleri ile hizmet verdiğimiz yüzlerce işletmede kusursuz sağlık modeline her gün yatırım yapan bir firma olarak, sağlık alanında bilgi ve tecrübesi olan, kalifiyeli sağlık personellerini istihdam ediyoruz.

Paramedik, ATT ve Hemşirelik alanından mezun sağlık personellerini, düzenli periyotlarla eğitimlere tâbi tutuyor ve sanal çit uygulamamızla anlık olarak takip ediyoruz. İnsan hayatının ancak kusursuz bir hizmete emanet edilebileceğine inanıyoruz.

Unutulmamalıdır ki, revir hizmetinin bulunmadığı alışveriş merkezlerinde herhangi bir sağlık problemi olması durumunda tıbbi yardım verebilmek mümkün değildir. İnsan hayatı değerlidir ve güvenilir bir hizmete emanet edilmesi gerekmektedir.

 

AVM Revir Kurulumu Zorunluluğu – M2’ye Göre Revir İşletmeciliği Mevzuatı

Nova Clinic olarak, %100 yasal mevzuata uygun olarak revir kurulumu ve revir işletmeciliği hizmeti sağlanmaktadır. Yasal mevzuata göre;

20.000 m²’den daha küçük bir alanda hizmet veren AVM’lerde 1 ATT (acil tıp teknisyeni) bulundurulmalıdır.  20.000 m² ile 50.000 m² arası alanda hizmet veren  AVM’lerde en az  1 ATT ( acil tıp teknisyeni) ve Paramedik ( acil tıp teknikeri eğer yoksa ) azami 2 acil tıp teknisyeni (ATT) bulunmalıdır. 

AVM 50.000 m² – 100.000 m² alanda hizmet veren AVM’ler de ise en az birer Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve 1 acil tıp teknikeri (Paramedik) , 100.000 m² alana sahip alışveriş merkezlerinde ise azami 1 acil tıp teknikeri (Paramedik) ve doktor bulunması gerekmektedir.

Profesyonel Avm Revir Hizmetleri
Bu alanda profesyonel ekip kadrosu ile alışveriş merkezlerine revir hizmeti sunan firmamız en iyi çözüm ortağı olarak tanınmaktadır. Alışveriş merkezleri yönetiminden gelen taleplere göre tüm tıbbi ihtiyaçlar firmamız tarafından karşılanabilmektedir. Doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, çeşitli tıbbi malzemeler ve ambulans hizmetleri sunduğumuz revir hizmetleri kapsamında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tüm revirlerin mevzuata uygun bir şekilde sunulduğunu da ifade edebiliriz. Konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık alanında çözüm ortaklığı sunduğumuz referanslarımıza göz atmak için lütfen bu yazıya tıklayın.

Bilgi almak için 0850 755 90 33 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilir veya sizinle iletişime geçmemiz için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Avm Revir Hizmetleri Bilgi Formu