İş Sağlığı ve Güvenliği, İSG Hizmeti;

işletmelerin ve çalışanların güvenliğinin sağlanması ve sağlığının korunması için en önemli hizmetler arasında yer almaktadır. Alışveriş merkezleri de her gün yüzlerce hatta binlerce insanın bir arada bulunduğu bir ortamdır. Bu nedenle alışveriş merkezlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması hayati bir öneme sahiptir.
Geniş alanlar, asansörler ve yürüyen merdivenler alışveriş merkezlerinde ki risk unsurlarının başında yer almaktadır. Bu doğrultuda 6331 sayılı kanuna göre alışveriş merkezlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerin uyulması gerekmektedir. Bu da iş merkezlerinin sahiplerinin ve yöneticilerinin sorumluluğundadır. Ancak bu hizmetin profesyonel bir şekilde alınması gerekmektedir. Bu noktada firmamız ihtiyaçlarınız doğrultusunda en profesyonel iş güvenliği ve sağlığı hizmeti sunmaktadır.

Alışveriş Merkezlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Kapsamı
Alışveriş merkezlerinde iş sağlığı ve güvenliği kapsamında öncelikle bir revirin bulunması gerekmektedir. Bu doğrultuda firmamız avm revir hizmeti sunmaktadır. Ek olarak; acil durum planı, risk değerlendirmesi, toplanma alanı, acil durum tatbikatı, topraklama, asansör kontrolleri, iş merkezinin tesisatlarının kontrolü gibi hizmetler sunmaktayız. Söz konusu tüm hizmetlerin mevzuata uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi büyük bir öneme sahiptir.

Tüm işletmelerin kendilerine has ve alışveriş merkezi yönetimini dikkate alarak bir risk analizi yaptırması gerekmektedir. Özel durumları nedeni risk analizini yaptırmayan işletmelerin tüm sorumluluğu alışveriş merkezi ve iş merkezinin sorumluluğundadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
İşletmelerde iş güvenliği ve iş sağlığının en iyi şekilde oluşturulabilmesi için personelin eğitim alması gerekmektedir. Olası bir risk durumuna karşılık bireylerin bilinçli ve bilgili olması gerekir. Bu doğrultuda olumsuz durumlarda meydana gelebilecek can ve mal kayıpları önlenebilmektedir. İş sağlığı ve güvenliğinde en temel eğitim ilk yardım eğitimidir. Bunun yanı sıra olası bir yangın riskine karşı bireylerin yangın eğitimi de almaları gerekmektedir.

Alışveriş Merkezlerinde Profesyonel İş Güvenliği Desteği
Söz konusu alanlarda iş güvenliğinin sağlanması için yetkilendirilen Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’nden bir destek alınması gerekmektedir. OSGB’ler risk değerlendirmelerini en iyi şekilde gerçekleştirerek alışveriş merkezlerinin ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel bir destek sunmaktadır. Bu noktada firmamız yukarıda bahsedilen tüm hususları göz önünde bulundurarak müşterilerine profesyonel bir şekilde destek vermektedir.

Çocuk bakım odaları, yemek yerleri, tuvaletler, mağazalar ve ortak kullanım alanlarının denetlenerek mevzuata uygun hale getirilmesi sağlanmaktadır. Siz de alışveriş merkezlerinde iş güvenliği hizmeti almak için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Bilgi almak için 0850 755 90 33 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilir veya sizinle iletişime geçmemiz için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Bilgi Formu