Alışveriş Merkezleri

oplu yaşam alanları içerisinde gösterilebilecek AVM’leri;  gün içerisinde binlerce kişinin ziyaret ettiği, alışveriş süreçlerini,  yeme içme faaliyetlerin gerçekleştirildiği, sosyo-kültürel faaliyetlere kolaylıkla erişim sağladıkları  alanlar olarak tanımlayabiliriz. Binlerce kişinin farklı amaçlar doğrultusunda ziyaret ettiği AVM’lerde anlık sağlık komplikasyonlarının gerçekleşme ihtimaline karşı AVM’lerin, acil tıbbi müdahale ünitelerinin bulundurması yasal bir zorunluluktur. Revir işletmeciliği alanında hizmet veren tüm işletmelerin de mevzuata uygunluk göstermesi de esastır.

AVM Revir Mevzuatı Nedir? AVM Revir Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

Revir İşletmeciliği Zorunlu Mudur? Acil Tıbbi Müdahale Ünitesinin Detayları Nelerdir?

AVM revir hizmeti, 2016 yılının Şubat ayından itibaren T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu bildiriye göre AVM’ler de revir hizmetleri zorunlu kılınmıştır.

Yasal Mevzuata Göre;

20.000 m²’den daha küçük bir alanda hizmet veren AVM’lerde 1 ATT (acil tıp teknisyeni) bulundurulmalıdır.  20.000 m² ile 50.000 m² arası alanda hizmet veren  AVM’lerde en az  1 ATT ( acil tıp teknisyeni) ve Paramedik ( acil tıp teknikeri eğer yoksa ) azami  2 acil tıp teknisyeni (ATT) bulunmalıdır. AVM 50.000 m² – 100.000 m² alanda hizmet veren AVM’ler de ise en az birer Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve 1 acil tıp teknikeri (Paramedik) , 100.000 m² alana sahip alışveriş merkezlerinde ise azami 1 acil tıp teknikeri (Paramedik) ve doktor bulunması gerekmektedir.

Yasal mevzuat kapsamında Nova Clinic olarak, acil tıbbi müdahale ünitesi ve bu alanda hizmet verecek sağlık personel desteği profesyonel olarak, avm revir yönetmeliği yasal mevzuata en uygun şekilde sağlanmaktadır.

Revir işletmeciliği alanında profesyonel sağlık hizmeti sağlama misyonu ile marka değerine her geçen gün yatırım yapan Nova Clinic, revir hizmeti sağlayıcılığını üstlendiği AVM’lerde öncelikli olarak, revir olarak konumlandırılan alanın sağlık hizmeti verilmeye uygun birer alan olup olmadığını kontrol ederek mevzuatına uygunluğunu denetler.

Nova Clinic, mevzuatta yer almasa dahi, ihtiyaç duyulabilecek sağlık ekipmanlarının teminini sağlar, tüm sağlık ekipmanlarının kontrolünü dijital operasyon ekibi tarafından anlık olarak takip eder.

Nova Clinic, profesyonel ekibi ve dijital inovasyon temelli vizyoner hizmet modeli ile acil tıbbi müdahale üniteleri alanında sektörde en iyi çözüm ortağı olarak tanınmaktadır.

Alışveriş merkezleri yönetiminden gelen taleplere göre tüm tıbbi ihtiyaçlar firmamız tarafından karşılanabilmektedir. Doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, çeşitli tıbbi malzemeler ve ambulans hizmetleri sunduğumuz revir hizmetleri kapsamında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tüm revirlerin mevzuata uygun bir şekilde sunulduğunun altını çizmek isteriz.

AVM içerisindeki tüm müşteri ve çalışanların yararlanabileceği revir hizmetindeki en temel amaç, meydana gelebilecek acil durumların en iyi şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Özellikle bireylerin hayatını tehdit edecek yaralanma ve kalp krizi gibi durumlar da ilk müdahale hayati önem taşımaktadır.

Nova Clinic olarak, insan sağlığının ancak kusursuz bir hizmet modeline emanet edilebileceğine inanıyoruz ve tüm yatırımlarımızı kusursuz hizmet modelini sağlamak için gerçekleştiriyoruz.