AVM Revirine Ne Zaman Gidilmez?

AVM Revir Ziyaretleri hakkında bilinçli olmanın önemi!

Sağlık ve güvenlik, her işyerinin öncelikli olarak üzerinde durması gereken konulardır. Özellikle AVM’ler gibi yoğun insan trafiğine sahip mekanlarda, revirler önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, alışveriş merkezinde yer alan revirlerin belirli sınırlamaları ve işlevleri vardır. Bu blog yazısında, AVM revir ziyareti konusunda dikkat edilmesi gereken noktalara odaklanacağız ve ne zaman revire başvurulması gerektiğini ve hangi durumlarda revire gitmek yerine başka seçeneklere yönelmemiz gerektiğini ele alacağız.

Acil Durumlar Dışında AVM Revir Ziyareti

Revirler, acil durumlar için tasarlanmıştır. Acil sağlık sorunları, bayılma, kanama, şiddetli mide bulantısı veya şiddetli karın ağrısı gibi durumları içerir. Bu tür acil durumlar söz konusu olduğunda, revir hizmetine başvurmak en doğru seçenek olacaktır. Ancak, acil olmayan sağlık sorunları için revire gitmek yerine, daha uygun sağlık birimlerine başvurmak daha isabetli olacaktır.

İlaç Temini ve İlaç İçme Sebepleri ile AVM Revir Ziyareti

Revirlerde, AVM çalışanları ve müşterilerin şahsi ilaçlarının dışında herhangi bir ilaç bulundurulmamaktadır. Dolayısıyla, ilaç temini veya ilaç içme sebebiyle revire gitmek uygun değildir. Böyle durumlarda, kişilerin kendi ilaçlarını düzenli olarak kullanmaları ve ilaç içme gereksinimleri olduğunda sağlık birimlerine başvurmaları önemlidir. Revir işletmeciliği mevzuatına göre revir; acil ilaç ihtiyaçlarını karşılamak için değil, daha çok acil sağlık durumlarında müdahale etmek amacıyla tasarlanmıştır.

Enjekte İlaçlar ve Revir Yönetmeliği

Revirlerde, enjekte ilaçlar için uygulama yapılmamaktadır. Serum, vitamin veya benzeri enjekte işlemler, revir yönetmeliğine aykırıdır ve revirlerde gerçekleştirilmemelidir. Enjekte ilaçlar için talepler olduğunda, ilgili kişilerin alternatif sağlık birimlerine başvurmaları ve uygun sağlık profesyonelleri tarafından müdahale edilmeleri gerekmektedir.

Çalışamaz Belgesi ve Revir Personeli (Paramedik, Hemşire)

AVM çalışanlarının çalışamayacaklarının tespiti revir personeli tarafından yapılmamaktadır. Bu durumda, ilgili kişilerin hastane tarafından muayene edilmeleri adına yönlendirilmeleri gerekmektir.